Ben Şener Dağaşan

Sosyal Medya

1987 Üsküdar doğumluyum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri lisans mezunuyum ve aynı bölümde yüksek lisansa devam ediyorum. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum.

2011 yılından beri çeşitli sosyal medya bloglarında yazarlık yaptım. Sosyal medyaya ilgim burada başladı. 2012 yılında aynı heyecanı yaşadığımız arkadaşlarımızla Uluslararası Sosyal Medya Derneği’ni (USMED) kurduk. USMED bünyesinde sosyal medya ile ilgili çeşitli çalışmalar gerçekleştirdik. Ben, yönetim kurulu üyesi olarak hem çalışmalarda bizzat bulundum hem de eğitimlerde eğitmenlik görevi üstlendim. İTÜ ve FSM Vakıf Üniversitesi’nin sürekli eğitim merkezlerinde sosyal medya dersleri verdim. Uzaktan eğitimle sosyal medya sertifika programı düzenleyip bu alanda bir ilki gerçekleştirdik.

USMED bünyesinde sosyal medya çalışmaları yaparken bir yandan da blog yazarlıklarım devam ediyordu. Bu süre içerisinde Sosyal Medya Haber, Semiyun, Sosyal Sosyal gibi mecralarda yazar olarak görev aldım. Semiyun adlı sosyal medya blogunun hem yazarı hem de ortaklarından biriydim.

Freelance olarak çeşitli firmalara bilgi teknolojileri desteği sundum. Bazı firmaların web sitelerini geliştirdim.

2013 yılından itibaren de aktif olarak sosyal medya hesap yönetimi işlerine başladım. Aynı yıl belediyeler ve özel kurumlar dahil birçok hesap yöneticiliği görevi üstlendim. 2014 yılında bu firmalara eğitim kurumları da dahil oldu. İlk ciddi işlerimden birisi de bir ilan yayınlama sitesinin dijital pazarlama çalışmalarını gerçekleştirmek olmuştu. 2016 Nisan ayında bir dijital ajansta blog yazarı olarak göreve başladım ve kısa sürede proje yöneticiliğine kadar yükseldim.

Aşağıda, yaptığım çalışmalarla ilgili bazı referans bilgilere ulaşabilirsiniz.

Blog Yazarlıklarım

Sosyal Sosyal

Sosyal Medya Haber

Şahsi Bloglarım

Web Sitem

Medium

Boğaz Havası

Yönettiğim/Katkıda Bulunduğum Kurumsal Bloglar

Linktech Blog

Multimar Blog

Oyna Keşfet Öğren

Herigo Blog

header_left

Sosyal Medya Hesaplarını Yönettiğim Firmalar/Kurumlar

Geliştirdiğim Web Siteleri

Beceriler

Adobe Photoshop 0

Adobe Illustrator 0

Google Adwords 0

Adobe Premiere Pro 0

Adobe After Effects 0

Facebook Reklamları 0

Wordpress 0

Hootsuite 0

SEO 0

İngilizce

Okuma 0

Yazma 0

Konuşma 0

Sertifikalarım

Ondokuz Mayıs Üniversitesi iha0 Pilotluk Sertifikası

Hobilerim