En Çok Kullanılan Instagram Tag’leri

Hayatımıza girmiş ve kalıcı olmuş sosyal mecralardan birisi de Instagram‘dır. Günümüzün neredeyse bir kısmını burada geçiriyoruz ve birçok fotoğraf yükleyip birçok fotoğrafı beğeniyoruz. Birilerini takip edip, başkalarının bizi takip etmesini bekliyoruz. Instagram’da beğeni almak, takip edilmek, “fenomen” olmak uzun ve meşakkatli bir süreç neredeyse. Eğer ki bazı yöntemleri bilmiyor ve bunları doğal olarak kullanamıyorsanız fotoğraflarınızın kısa sürede yüksek beğenilere ulaşması çok zor gözüküyor. Instagram’da çok beğeni alıp çok takipçi kazanmak için birçok yol bulunuyor. Bunlardan birisi de fotoğraflarda en çok kullanılan Instagram tag’leri kullanmak. Fotoğraflarınızda kullanacağınız yüksek kapasiteli tag’ler ile fotoğraflarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle Instagram‘ın son zamanlarda hayata geçirdiği etiket takip etme özelliği ile bu tag’ler daha fazla önem kazanır hale geldiler. En çok kullanılan Instagram tag’leri hangileridir? Nasıl bulabiliriz? Şimdi onu açıklayalım.

Tag Araştırması Yapmak

En çok kullanılan Instagram Tag’leri için yapmanız gereken şeylerden birisi arama yapmaktır. Bunun için, mesela çok fazla takipçisi olan bir Instagram hesabının (şahıs hesapları olmamasına dikkat edin) kullandığı özel tag’i ele alabilirsiniz. 500 bin ve 1 milyon arası fotoğraf kapasitesi olan bir tag seçmeye özen gösterin. Seçtiğiniz tag’i uygulama üzerinden arayabilirsiniz. Mesela #kadrajturkiye etiketiyle 1 milyondan fazla fotoğraf paylaşılmış. Bu demek oluyor ki aktif ve sürekli kullanılan bir etiket bu. Bunu bir köşeye yazıyoruz ve Instagram’ın arama kısmında gösterdiği önerilen etiketlere bakıyoruz. Bu kısımda bize #objektifimden gibi birçok etiket önerisi sunuyor Instagram. Yüksek kapasiteli etiketleri not etmeye devam ederek 30 adet etiketi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede çok fazla fotoğraf paylaşılan etiketleri belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz bu etiketleri fotoğraflarınızda kullanarak takipçileriniz dışında beğeni kazanabilir ve onlar tarafından takip edilebilirsiniz.

 

En Çok Kullanılan Instagram Tag’leri Uygulamalarını Kullanmak

Bir diğer yöntem de uygulama ve websitesi olarak en çok kullanılan tag’lerin derlendiği yerlerden etiket kopyalamak. Bunun için tagsforlikes adlı siteyi ve uygulamasını kullanabilirsiniz. Mesela, siteye girdiğinizde size ilk olarak en çok kullanılan 30 etiketi sunuyor. Bu etiketler en çok fotoğraf yüklenmiş etiketler konumunda şu an.

#love #TagsForLikes #TagsForLikesApp #TFLers #tweegram #photooftheday #20likes #amazing #smile #follow4follow #like4like #look #instalike #igers #picoftheday #food #instadaily #instafollow #followme #girl #iphoneonly #instagood #bestoftheday #instacool #instago #all_shots #follow #webstagram #colorful #style #swag

Bu etiketleri fotoğraflarınızda kullandığınızda bu etiketleri kullanarak paylaşımlara bakan ve beğeni yapan birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca, fotoğrafınızın konseptine göre site üzerinde seçeceğiniz başka etiketler de bulunmaktadır. Doğa, mimari, yemek, tasarım gibi birçok alanda en çok kullanılan Instagram tag’leri bir arada. İstediğinizi kullanabilirsiniz.

Etiket Kopyalamak

Son olarak da, çok iyi paylaşımlar yapan ve birçok beğeni alan kişilerin kullandığı etiketleri kopyalayabilirsiniz. 100 binden fazla takipçisi olan ve 4-5 bin arası beğeni alan kişilerin kullandığı etiketleri, uygun olmasına göre kopyalayarak fotoğraflarınızda kullanabilirsiniz. Bu sayede ekstra çaba harcamadan bir araya getirilmiş ve verim alınmış etiketleri edinebilirsiniz.

En çok kullanılan Instagram Tag’leri size kısa zamanda birçok takipçi kazandırabilir. Ama unutmayın ki, her şey yine sizde bitiyor. Çok iyi fotoğrafları veya kitlenin beğeneceği fotoğrafları paylaşarak beğeni sayınızı arttırabilir ve takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.

Bu arada, beni de Instagram’dan takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Takip Edin =>

Paylaşın:

Şener Dağaşan

Uzun yıllardır blog yazarlığı yapıyorum, sosyal medya ile içli dışlıyım. İçerik yönetimi asıl uzmanlık konum olmakla birlikte sosyal medya uzmanlığı yapıyorum. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü mezunuyum. Burası da benim kişisel websitem. Benimle irtibata geçmek için iletişim sayfasından mesaj gönderebilirsiniz.

Leave a Comment