Facebook Sayfa indirme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, hem gün geçtikçe büyüyor hem de daha karmaşık hale geliyor. Sunduğu birçok avantajının yanında paramıza göz dikmesi ile son zamanlarda iyice çekilmez bir hal almaya başladı. Özellikle, Facebook’u iş için kullanan birçok kişi değişiklikler ve yeniliklerden oldukça sıkılmış durumda. Zaman tüneli değişikliğinin üzerinden oldukça uzun bir süre geçti ama o değişikliğin sunduğu imkanlara rağmen insanlar özellikle sayfalarında aradıklarını bulmakta oldukça zorluk çekebiliyorlar. Hatta bazen yükledikleri şeylere bile ulaşmakta zorlanıyorlar. Twitter örneğin buna bir çözüm sunmuş ve her ne kadar web versiyonu ve mobil uygulamasında belirli bir sayı kadar tweet gösterse de kendi profilimizden paylaştığımız tüm tweetleri arşiv özelliğini kullanarak indirebiliyoruz. Facebook bu özelliği sayfalara da getirmiş durumda. Facebook sayfa indirme özelliği sayesinde, paylaştığınız tüm fotoğraflar, albümler, videolar ve metin içerikleri bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Peki Facebook sayfa indirme nasıl yapılıyor? Şimdi ona bakalım.

Facebook sayfa indirme özelliği

Öncelikle, tüm içeriğini indirmek istediğiniz sayfanın yöneticisi olduğunuza emin olun. Yöneticiler dışında kimse sayfa yedeğini alamıyor. Sizde admin yetkisi varsa sonraki aşamaya geçiyoruz. İlk yapmanız gereken sayfanıza girmek.

Sayfaya girdiğinizde üst kısımda çeşitli menü linkleri göreceksiniz. Buradan Ayarlar kısmını seçiyorsunuz.

Ayarlara girdiğinizde Genel kısmı otomatik olarak açılır. Bu kısmı görmüyorsanız sayfada admin değilsiniz demektir. Bu da Facebook sayfa indirme işlemini gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına geliyor. Burayı görebiliyorsanız sayfanın en alt kısmına geliyorsunuz.

Bu kısımda yer alan “Sayfayı indir” seçeneğinin yanındaki düzenle butonuna basıyorsunuz ve ayar kısmını açıyorsunuz.

Bu kısımda Sayfayı İndir butonuna basarak bir sonraki sayfaya geçiyorsunuz.

Facebook bu kısımda size sayfanızın tüm arşvini indirme imkanı tanıyor. Başlayın butonuna basıyorsunuz ve işlemi başlatıyorsunuz. Bunun ardından mail kutunuza işlemin başladığına dair bir mail gelecek. Sayfanızın büyüklüğüne göre geçen bir sürenin sonunda da bir mail daha alacaksınız. Bu mail arşiv indirmenin hazır olduğunu size bildirecek. Yine aynı adımları tekrarlayarak bu kısma gelip arşivinizi rahatça indirebilirsiniz.

Facebook, sayfanızın tam bir kopyasını size sunuyor. Belirli aralıklarla bu işlemi yaparak arşivinizi güvende tutabilirsiniz.

 

COMMENTS

Just say Your opinion.

  • Pınar Güleç

    13 Ocak 2019

    Çok işime yaradı. Teşekkür ederim.

    Reply
YOUR COMMENT