Instagram Hikayelerde Link Verme

Instagram, dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan etkili bir sosyal medya uygulaması. Birçoğumuz Instagram kullanıyoruz ve gün içerisinde birden fazla kere fotoğraf paylaşıyoruz. Fakat bu uygulama sadece fotoğraf ve video paylaşmamıza imkan tanıyor. Kurulduğu ilk günden beri bu çizgide devam eden Instagram, arada bazı yenilikler getirerek ilk kuruluş amacını bazen esnetebiliyor. Hikaye (story) özelliği bunlardan birisiydi. Snapchat’i ciddi bir şekilde etkileyen ve büyüme ivmesini yavaşlatan bu hamle kısa sürede birçok Instagram kullanıcısı tarafından aktif olarak kullanılmaya başlandı. Instagram reklamlarına gelen hikaye reklamı özelliği de birçok firma tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bununla birlikte Instagram’ın reklamverenlere sunduğu bir özellik ise birçok kişiyi cezbediyor. Instagram’ı aktif olarak kullanan kişiler bilirler ki, yorumda veya açıklamada dışarıya link vermek mümkün olmuyor. Yani, içeriğe yazdığınız linkler ölü linkler oluyor ve tıklanamıyor. Ama hikayede bu geçerli değil. Yani, Instagram hikaye özelliğinde link vermek mümkün. İşte reklam verenlerin kullandığı bu özellik sadece reklam verenlere açık değil. Reklam vermeyen kullanıcılar da hikayelerde link verebiliyorlar. Ben de sizlere bu yazımda bundan bahsetmek istiyorum: Instagram hikayelerde link verme.

Reklam Vermeden Link Vermek Mümkün mü?

Instagram’a hikaye reklamı vermeden, hikayelerde link vermek mümkün. Hemen moralinizi bozacak veya sizi şevklendirecek bu sırrı paylaşayım. Eğer 10 bin kişi ve daha fazlası tarafından takip ediliyorsanız Instagram hikayelerde link verme sizde de aktif oluyor. Birçok kişi için meşakkatli bir süreç anlamına gelen bu durum, bazılarını da şevklendirecektir diye düşünüyorum. Takipçi sayınızı 10 binin üzerine çıkarak hikayelerinizde link verebilirsiniz. Bir blog yazarıysanız, bir internet siteniz varsa, youtube vb. gibi yerlerde hesaplarınız varsa bu özellik sizin bilinirliğinizi daha da arttıracaktır. Ya da, bir haber, şarkı veya benzeri bir şey paylaşmak isterseniz de bu mümkün olabiliyor. Yapmanız gereken tek şey, hikayenizi oluştururken üstte yer alan bağlantı simgesine tıklamak ve linki oraya yerleştirmek. Daha sonra “daha fazlasını okumak için kaydırın” diyebilir ve hikayede dış link vermenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Instagram’ı aktif kullanarak takipçi kazanabilirsiniz. Takipçi sayınızın yükselmesiyle de bilinirliğiniz artar ve bazı özellikler sizde de aktif olur. Yapmanız gereken, topluluğunuzu diri tutmak. Sonra istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Daha önce yazdığım Instagram’ı etkili kullanmak için yapılması gerekenlerle ilgili yazımı da okuyabilirsiniz 😉

Okumak için tıklayınız.

Beni Instagram’dan takip edebilirsiniz: Tıklayınız.

COMMENTS

Just say Your opinion.

  • Kağıthane evden eve nakliyat

    10 Mayıs 2018

    ellerinize sağlık güzel site olmuş faydali bilgiler alıyoruz.

    inş dahada güzel işi bilenler yorum yapar faydalanırız.

    Reply
YOUR COMMENT